Wiadomości

 • Wysiłkowe nietrzymanie moczu #8211; problem, który można wyleczyć #8211; Poradnia PULS (art. sponsorowany)
  2023-12-04
  Nietrzymanie moczu to problem, który dotyka wielu kobiet – a o którym niewiele się mówi. Poza niezręcznymi reklamami telewizyjnymi temat ten właściwie nie istnieje w świadomości społecznej. Tymczasem ocenia się, że w zależności od grupy wiekowej dolegliwość ta dotyka od 25 do aż 45% pań!
 • Radni w Zakopanem ponownie obradują
  2023-12-04
  Uchwała antyprzemocowa tym razem została zdjęta z punktu porządku obrad sesji Rady Miasta Zakopane. Główne punkty dzisiejszych obrad to wolne wnioski i komunikaty.
 • Duże pieniądze dla strażaków
  2023-12-04
  Gmina Ochotnica Dolna dostała ponad 2,3 miliona złotych na doposażenie jednostek OSP.
 • Zimowa bajka w Tatrach i na Podhalu (zdjęcia)
  2023-12-04
  Po opadach śniegu nad grami zaświeciło słońce na bezchmurnym niebie.
 • Kontrole na granicy ze Słowacją utrzymane
  2023-12-04
  Do 2 stycznia 2024 r. zostały przedłużone tymczasowe kontrole graniczne na granicy polsko-słowackiej. Kontrole w dalszym ciągu prowadzone będą tylko na kierunku wjazdowym do Polski.
 • Lekarz-ginekolog: "W szpitalu w Nowym Targu pacjentki na ginekologii są źle traktowane, obrażane, zastraszane"
  2023-12-04
  W sesji Rady Powiatu Nowotarskiego wzięli udział lekarze-ginekolodzy, którzy odeszli z Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu. Ich przedstawiciel, dr Maciej Widera mówił, że w przestrzeni publicznej pojawiło się wiele przekłamań i oskarżeń pod adresem lekarzy. - Nigdy w życiu nie twierdziliśmy, że nie chcemy współpracować ze szpitalem, z twórcami reorganizacji szpitala i z nową ordynator. Ze swojej strony zawsze gwarantowaliśmy, że chcemy pracować - przekonywał.
 • Głos krytyki ws. biogazowni z samego starostwa
  2023-12-04
  NOWY TARG. Członek zarządu powiatu Tomasz Rajca stwierdził nieoczekiwanie, że gdyby to od niego miała zależeć decyzja o pozwoleniu na budowę biogazownie, to byłaby negatywna. To zaskakujące oświadczenie, bo pochodzi ze starostwa, które zgodziło się na budowę.
 • Koronacja figury Matki Bożej w Szaflarach (zdjęcia)
  2023-12-04
  W kościele p.w. św. Andrzeja Apostoła w Szaflarach odbyła się uroczysta koronacja figury Madonny Szaflarskiej. Uroczystej mszy św. przewodniczył Metropolita Krakowski abp Marek Jędraszewski.
 • Zawalony dach
  2023-12-04
  W niedzielę pod wieczór strażacy zostali wezwani do zawalonego dachu w Spytkowicach.
 • Turysta utknął pod Babią Górą. Pomogli mu słowaccy ratownicy
  2023-12-03
  Ratownicy Horskiej Zachrannej Służby zostali wezwani na pomoc polskiemu turyście, który utknął pod Babią Górą. Fatalna pogoda sprawiła, że mężczyzna nie był w stanie zejść samodzielnie.
 • W poniedziałek ratrakowana będzie trasa w Borze Kombinackim
  2023-12-03
  NOWY TARG. "Rozpoczęliśmy przygotowywanie szlaków narciarstwa biegowego w Nowym Targu" - czytamy na stronie organizatorów Biegu Podhalański im. Jana Pawła II.
 • Ośrodek Pomocy Społecznej szuka ofert schronienia dla osób bezdomnych
  2023-12-03
  NOWY TARG. Ośrodek Pomocy Społecznej złożył zapytanie ofertowe dotyczące świadczenie w 2024 r. usług schronienia dla osób bezdomnych, których ostatnim miejscem zameldowania było Miasto Nowy Targ.
 • W Mieście powstanie stacja ładowania samochodów o dużej mocy
  2023-12-03
  W Nowym Targu powstaje jeden z największych w Polsce hubów do ładowania samochodów elektrycznych. Jak mówi Łukasz Worwa - to pierwsza stacja o takiej mocy na południu Polski, gdzie zasilane będą samochody osobowe, autobusy, a także samochody ciężarowe.
 • Radna zarzuca burmistrzowi zaniżanie kosztów związanych z funkcjonowaniem plenerowego lodowiska
  2023-12-03
  NOWY TARG. Ewa Pawlikowska zwróciła się do władz Miasta o podanie "faktycznych kosztów poniesionych przez budżet na zakup energii elektrycznej na funkcjonowanie lodowiska mobilnego w poprzednim sezonie". Zdaniem radnej podawane kwoty są zaniżone.
 • Policjant z Zakopanego wśród najlepszych oficerów dyżurnych w kraju
  2023-12-03
  Po raz trzeci o miano najlepszego dyżurnego w kraju rywalizowało 17 dyżurnych reprezentujących komendy wojewódzkie i Komendę Stołeczną Policji.
 • Kierowca taksówki zatrzymał samochód pijanego kierowcy
  2023-12-03
  Dzisiaj nad ranem, w centrum Zakopanego kierowca taxi zauważył jadący pod prąd samochód osobowy. Pojazd był mocno zaśnieżony, miał zaparowane okna, a jego kierowca jechał "wężykiem".
 • Wyprzedaż węgla dla mieszkańców Nowego Targu
  2023-12-03
  Miasto wznawia sprzedaż węgla z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych. Zakupu dokonuje się na podstawie złożonego wniosku do Urzędu Miasta Nowy Targ.
 • Skiturowcy ruszyli w Tatry (zdjęcia)
  2023-12-03
  Pierwsi spragnieni wędrówek na nartach i jazdy w białym puchu oblegają Kuźnice.
 • Darmowe Mikołajki w Centrum Przyrodniczo-Edukacyjnym Brama w Gorce (art. sponsorowany)
  2023-12-03
  Wspólnie spędzony czas to najlepszy prezent, a wspólnie spędzone Mikołajki w Centrum Przyrodniczo-Edukacyjnym Brama w Gorce, to gwarancja niezapomnianych przeżyć dla całej rodziny. Zapraszamy 03.12 i 10.12!
 • Komisja śledcza ws. biogazowni?
  2023-12-02
  Przedstawiciele stowarzyszenia EKO Raba Wyżna złożyli wniosek o powołanie specjalnie komisji, która zbada sprawę pozwolenia na budowę biogazowni.