Wiadomości

 • Seria wypadków w Tatrach
  2023-06-03
  Od wczoraj TOPR udzielił pomocy 11 turystom, z czego 7 dziś.
 • Nowe tężnie solankowe
  2023-06-03
  Chrzanów, Kamionka Wielka, Koszyce, Krzeszowice, Łącko, Maków Podhalański, Niedźwiedź, Pleśna, Skała, a także Szaflary, Szczucin, Tymbark i Żegocina. To właśnie w tych gminach powstaną kolejne tężnie solankowe.
 • Uwaga, na miesiąc zamykają most w Trybszu. Nie będzie przejazdu przez Białkę
  2023-06-03
  Budowa mostu w Trybszu dobiega końca. Dotychczas przez rzekę prowadził przejazd tymczasowym mostem. 12 czerwca wybudowany przez wojsko most zostanie jednak zamknięty na prawie miesiąc, do 10 lipca. W tym czasie trwać będzie budowa dojazdów. To oznacza, że nie będzie przejazdu przez rzekę, a mieszkańcy Trybsza czy Łapsz będą musieli korzystać z objazdów przez Czarną Górę lub Falsztyn.
 • Nowy dach na ośrodku zdrowia
  2023-06-03
  W Ratułowie trwa wymiana dachu na budynku ośrodka zdrowia.
 • Praca w Chyżnem lub Nowym Targu. Służba celno-skarbowa szuka pracowników
  2023-06-03
  Ruszył nabór do Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie. Wolnych jest aż 30 etatów na młodszego specjalistę służby celno-skarbowej. Służbę można pełnić w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu, Nowym Targu, na lotnisku w Balicach i w Chyżnem.
 • ZNANY CENIONY NEUROLOG DZIECIĘCY JUŻ W ALLMEDICA W ZAKOPANEM (art. sponsorowany)
  2023-06-03
  Neurologia dziecięca jest jednym z działów neurologii ogólnej. Odgrywa szczególną rolę, gdyż jej pacjentami są osoby w wieku do 18 lat. Neurologia dziecięca obejmuje choroby wynikające z wad rozwojowych uwarunkowanych genetycznie czy będących następstwem patologicznej ciąży, zaburzeń okołoporodowych czy powikłanego porodu.
 • Fatalna wiadomość dla Piekielnika. Wszystko poszło na marne
  2023-06-03
  Podhalańskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Nowym Targu wstrzymuje się z budową kanalizacji i oczyszczalni ścieków dla Piekielnika. Radni miasta Czarny Dunajec są rozczarowani decyzją spółki.
 • Akcja ratunkowa w Tatrach
  2023-06-03
  W rejonie Rysów turysta poślizgnął się na śniegu. Do wypadku doszło w górnej części szlaku.
 • Jachymiak: Nowotarskie przejawy bolszewizmu
  2023-06-03
  FELIETON. "Najbardziej wpływowy nowotarżanin, gen. Jaś Nosek, wyznał ostatnio, że pis jest owładnięty ruską agenturą. Nie mam takiej wiedzy jak Jasiu, ale mam oczy i uszy. Zakłamanie tej partii zaczyna się od nazwy, a kończy na zwykłym działaniu" - pisze Maciej Jachymiak, lekarz, nowotarżanin, były samorządowiec i polityk.
 • Trwa Festiwal Rowerowy w Białce Tatrzańskiej (zdjęcia)
  2023-06-03
  Na terenie Kotelnicy Białczańskiej i Resortu Bania odbywa się Festiwal Rowerowy Białka Tatrzańska.
 • Szczegóły wypadku w Krościenku
  2023-06-03
  Do wypadku doszło wczoraj po południu na drodze wojewódzkiej. Jak podaje nowotarska policja, mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki BMW z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym.
 • Pielgrzymi na trasie. Pogoda dopisuje
  2023-06-03
  Rankiem z zakopiańskich Krzeptówek Drogą Papieską do Ludźmierza ruszyła 26. Pielgrzymka Sursum Corda. W tym roku odbywa się pod hasłem "Wznoszę swe oczy ku górom".
 • Rabczański lekarz z Orderem Uśmiechu
  2023-06-03
  Dr Andrzej Pogorzelski, rabczański lekarz pediatra, specjalista pneumologii dziecięcej związany z Kliniką Pneumonologii i Mukowiscydozy w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce-Zdroju, został odznaczony Orderem Uśmiechu.
 • Montaż nowej sygnalizacji świetlnej
  2023-06-02
  ZAKOPANE. We wtorek i środę - 6 i 7 czerwca br. w godz. od 9:00 do 22:00 z uwagi na montaż nowej sygnalizacji świetlnej wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu na skrzyżowaniach Al. 3 Maja – ul. Kościuszki oraz ul. Tetmajera - ul. Zamoyskiego – ul. Witkiewicza - ul. Krupówki (Watra).
 • List Otwarty w sprawie budowy południowej obwodnicy Nowego Targu. Głos członka MKU
  2023-06-02
  Inż. budownictwa drogowego Robert Duda, członek Miejskiej Komisji Urbanistycznej przesłał nam list otwarty, w którym szczegółowo analizuje problem poprowadzenia południowej obwodnicy Nowego Targu. Szuka rozwiązań, pokazuje alternatywne rozwiązania oraz apeluje do władz Miasta "o dopilnowanie aby interesy miasta zostały uwzględnione" raz o "zmianę obecnej niefortunnej lokalizacji strefy relaksu", a do mieszkańców "o rzeczową i merytoryczną dyskusję".
 • Znamy nominowanych do Nagrody Literackiej Zakopanego
  2023-06-02
  ZAKOPANE. Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Żeromskiego Bożena Gąsienica ogłosiła listę autorów nominowanych do tegorocznej Nagrody Literackiej. Spośród 11 książek wybrano 4.
 • Remont budynku magistratu musi poczekać
  2023-06-02
  NOWY TARG. Ogłoszono i unieważniono dwa postępowania na wykonanie prac remontowych części pomieszczeń i fragmentów stref korytarzowych w budynku nowotarskiego Urzędu Miasta.
 • Ćwiczenia ratunkowe w ekstremalnych warunkach (zdjecia)
  2023-06-02
  Ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR oraz pracownicy Pienińskiego Parku Narodowego wzięli udział w szkoleniu z zakresu ratownictwa jaskiniowego.
 • Weekend pod znakiem pielgrzymek
  2023-06-02
  W sobotę rusza doroczna Piesza Pielgrzymka "Sursum Corda" a w niedzielę - Samochodowa i Motocyklowa Pielgrzymka Strażaków z Zakopanego do Ludźmierza.
 • Archeolog i konserwator zabytków interweniują w sprawie posadzonego na Rynku drzewa (zdjęcia)
  2023-06-02
  NOWY TARG. Dziś na Rynku odbyła się wizja lokalna z udziałem archeologa, konserwatora zabytków oraz pracowników Urzędu Miasta. Powodem było drzewo zasadzone kilka tygodni temu na stanowisku archeologicznym.